Суспільство Can Be Fun For Anyone
Суспільство Can Be Fun For Anyone
Blog Article
Жорстка ієрархія, підлеглість та формалізація соціальних процесів несумісні з природою людини. Вирішення проблем людини справа компетентних спеціалістів. Дві основні тези:
Соціальність матеріалізується у створених людьми предмети (знаряддя праці, книжки, гроші) і громадських встановленнях, створюваних людьми (норми, закони, уявлення про добро і зло, прекрасне і потворне, про дозволеному і забороненому). Все це є прояви відносин між людьми.
Ознаки, якими цивілізація відрізняється від первісного суспільства:
Суспільство – дуже складне й багатогранне в структурному плані явище. Соціологія вивчає соціальну сферу життя суспільства – область соціальних відносин як відносин між більш чи менш широкими спільнотами людей та самим людьми, що є частинами тих спільнот.
Біологічний детермінізм (О. Уілсон, Р. Докінс) визначав суть суспільства через біологічні (генетичні, статеві, расові особливості людей.
Суспільство має певні ознаки. Виділяється чотири сфери життя суспільства: політична, економічна, соціальна і духовна.
Проблема монізму або плюралізму. Локальність громадської думки.
Залежно від критеріїв соціологи по-різному визначали типи суспільств. Наприклад, беручи за головну ознаку писемність, їх поділяли на писемні та дописемні.
Основна категорія соціології – це спільнота. Позаяк в спільності наявні усі відносини, властиві і індивіду, і суспільству. Соціальна спільнота – це не проста сума індивідів і не будь-яка група людей, а більш чи менш усталене соціальне утворення, суб’єкти якого об’єднані спільним інтересом і знаходяться у взаємодії між собою.
Вчені називають суспільство динамічною системою через те, що воно постійно змінюється, ніколи не зупиняється в розвитку. Ознаки суспільства як динамічної системи:
Її основними елементами є виробництво, розподіл, обмін і споживання. Вона дає необхідні кошти для розвитку всіх інших сфер.
Городницькі суспільства. Можна припустити, що раніше, ніж полювання та збиральництво перестали бути основними способами здобуття засобів до життя у певних суспільствах. Ці суспільства десятки тисяч років.
Суб’єкт громадської думки. Громадська думка не є аморфним, розпливчастим витвором: вона структурована. Її характеризують суб’єкт, об’єкт, типи суджень та канали вираження.
Поняття “соціальний” має кілька значень:від позначення самої сутності суспільного життя до розуміння click here сутності соціального зв’язку.